ZADZWOŃ DO NAS+48 694 601 206
NAPISZ DO NASartkni@wp.pl

Ochronniki słuchu

Ochronniki indywidualne

Indywidualne ochronniki słuchu to zatyczki wykonane na podstawie wycisku (odlewu) ucha. Doskonałe dopasowanie rozmiaru oraz odpowiednio dobrany rodzaj filtra (w zależności od natężenia dźwięku) gwarantują skuteczną redukcję hałasu i komfort podczas użytkowania ochronników.

Dlaczego ochronniki cieszą się tak dużym powodzeniem?

  • Ochronniki wykonywane są na podstawie wycisku z kanału słuchowego, dzięki czemu są idealnie dopasowane oraz wygodne. Są chętnie używane przez pracowników
  • Dzięki temu, że są lekkie zapewniają komfort użytkowania, nawet przy wielogodzinnym stosowaniu
  • Skutecznie redukują hałas, zwłaszcza w wysokich pasmach częstotliwości, a zarazem umożliwiają komunikację i słyszalność sygnałów alarmowych
  • Zatyczki mają kilkuletni okres żywotności
  • Konstrukcja filtra gwarantuje wentylację kanału słuchowego
  • Ochronniki nie wywołują podrażnień i reakcji alergicznej ucha
  • Ochronniki są odporne na działanie czynników mechanicznych oraz chemicznych, ale również na niskie i wysokie temperatury
  • Produkty posiadają numer referencyjny w przypadku, gdyby zaszła potrzeba wykonania dodatkowych ochronników
  • Szeroki wybór filtrów dostosowanych do tłumienia hałasu
  • Zatyczki są całkowicie bezpieczne i higieniczne

Idealne dopasowanie zatyczek do pracownika rozwiązuje całkowicie problem niewygody. Osoba, która je nosi, w zasadzie prawie ich nie czuje. Świadomość noszenia takich zatyczek można porównać z uczuciem noszenia zegarka na ręce lub pierścionka na palcu. Indywidualne zatyczki są lekkie, nie podrażniają kanału słuchowego i pozwalają na jego wentylację. Dźwięki z otoczenia tłumione są selektywnie. Pracownik nie słyszy szkodliwego hałasu, ale może bez problemu porozumiewać się z innymi. Pracodawca, zamawiając zatyczki, może zdecydować o wyborze filtrów dopasowanych do występującego w zakładzie natężenia hałasu. Indywidualne zatyczki można stosować aż 5 lat, co pomaga ograniczyć liczbę odpadów. Co więcej, są to produkty klasy premium, co dodaje prestiżu zarówno firmie, która je zamawia, jak i pracownikowi, który je nosi.

Ochronniki słuchu uniwersalne

Jednorazowe zatyczki do uszu wykonane są z miękkiego i elastycznego materiału, najczęściej z pianki poliuretanowej. Aby założyć taki stoper, należy go ścisnąć, uformować stożek i wprowadzić do ucha. Po umieszczeniu zatyczki w uchu stożek wraca do swojego pierwotnego kształtu i zatyka szczelnie komorę ucha. Jedna para zatyczek może być użyta jedynie raz.

Jednorazowe zatyczki do uszu sprawdzają się idealnie w przypadku rzadkiego stosowania. Jeśli praca w warunkach wysokiego natężenia hałasu ma miejsce jedynie sporadycznie lub w zakładzie planowana jest wizyta innych osób, które będą narażone na hałas np. audytorów, jednorazowe zatyczki powinny wystarczyć. W przypadku ograniczonego użycia jest to rozwiązanie najtańsze i pozwalające na redukcję kosztów.

Wiele osób skarży się, że jednorazowe zatyczki do uszu są niewygodne. Główną przyczyną dyskomfortu jest brak możliwości precyzyjnego dopasowania zatyczek do pracowników. Ludzkie uszy mają wiele rozmiarów i kształtów, a jednorazowe zatyczki występują tylko w kilku rozmiarach. Jeśli dany pracownik nie pasuje do żadnej „przeciętnej” grupy, takie stopery będą dla niego źródłem dyskomfortu. Wiele osób „radzi sobie” z tym problemem, zakładając zatyczki w taki sposób, by uniknąć niewygody. Niestety, konsekwencją jest brak skutecznej ochrony słuchu. Inną wadą jednorazowych zatyczek jest nadmierne tłumienie dźwięków. Choć zatyczki ochronne służą do ochrony przed hałasem, ich celem nie jest całkowite wytłumienie wszystkich dźwięków. Pracownik, który nie słyszy niczego wokół, czuje się odcięty od otoczenia i nie ma możliwości swobodnego porozumiewania się ze współpracownikami, a czasem nawet zauważenia w porę niektórych zagrożeń. W przypadku ciągłego użycia cena jednorazowych zatyczek okazuje się bardzo wysoka. Co więcej, wiąże się z produkowaniem ogromnej liczby odpadów, które nie są biodegradowalne.