ZADZWOŃ DO NAS+48 694 601 206
NAPISZ DO NASartkni@wp.pl

Leczenie szumów usznych

Jeśli zauważymy że przeszkadzają nam szumy uszne, są uciążliwe należy skonsultować się z lekarzem: laryngologiem, audiologiem, foniatrą.
My w swojej ofercie możemy zaproponować generatory szumów lub w przypadku niedosłuchu aparat słuchowy z generatorem szumu.
Generator szumu szerokopasmowego – wytwarza szum biały, czyli na tyle cichy, że nie zagłusza on innych dźwięków i nie jest odbierany przez osoby z otoczenia. Szum biały uczy podkorowe ośrodki słuchu nieświadomego odbierania szumów usznych. Generatory noszone są przez pacjentów podobnie jak aparaty słuchowe (przynajmniej przez osiem godzin dziennie). Efekty widoczne są już po kilku tygodnia kuracji, która normalnie powinna trwać od 18 do 24 miesięcy. Zanim pacjent zostanie poddany terapii generatorem szumu szerokopasmowego należy wykluczyć u niego, ze szumy powstały na podłożu poważniejszych dolegliwości (np. guz).
Aparat słuchowy – sprawdza się u pacjentów z dużym niedosłuchem. Aparaty nie tylko łagodzą szumy uszne, ale poprawiają zdolność słyszenia. Dzieje się tak, ponieważ wzmocnione dźwięki z zewnątrz stanowią naturalne tło dźwiękowe, przez co szumy słyszane są bardzo ciche lub w ogóle nie da się ich usłyszeć.